Живе в серцях твоє безсмертне слово

Святкування 154 річниці від дня народження М.Коцюбинського .

Організатор заходу Ніколаєва Зоя  бібліотекар Лопатинецького стаціонарного пункту бібліотечного обслуговування разом з Стрільницькою сільською бібліотекою. На захід запрошено учнів Стрільницької та Рахнівсько-Лісової шкіл.

      У 1891-1892 р.р. М.Коцюбинський жив і працював  вчителем у с. Лопатинці . Будівля школи  збереглася . Побудована  вона  у  1863  році  як   приміщення контори цукрового заводу барона Маса А.А. Пізніше – це церковно-приходська школа. При школі існувала невеличка бібліотека .              Та основною цінністю будівлі є те,що тут жив і працював М.Коцюбинський.

        Будівлю включено до Державного реєстру нерухомих пам’яток Вінницької області . Рішення про взяття   під охорону   №313  від 10.06.1971 р.

Погруддя письменнику знаходиться неподалік будинку . Дата встановлення 1989 р. 

Робота скульптора І. Гончара . Рішення про взяття під охорону №148 від 16.07.1992 р. включено до Державного реєстру нерухомих пам’яток Вінницької області.

В приміщенні будинку знаходиться музейна кімната . Екскурсію в ній провів Пасічник Юрій ,який зробив великий внесок у створення цієї кімнати і поповнення  її новими експонатами.

    В Лопатинцях М.Коцюбинський написав цілий ряд творів : а саме -  „ Харитя”,    „ Ялинка”, „Маленький грішник” ,    „На віру”,     „Пятизлотник”   та  інші .  Прототипами    деяких    творів  були        і  жителі  села.